Bir adamın çocukluğuyla büyüyen bir intikam için yapabilecekleri hakkında bir fikriniz var mı? Toprak’ın intikamı dinecek gibi değildi. Çocukluğu elinden alınan bir adamdı o. Acılarla büyüyen kardeşi ve arkadaşları ile birlikte sır dolu intikam planlarını uygularken, gerçekten suçlu olanı mı cezalandıracaktı peki? Herkesin bildiğinden başla bir çocukluk geçiren Duru, bu intikamın tam ortasında asıl intikamı alınacak kişi olabilir miydi?

Tüm bu soruların ve imkânsızlığından büyük bir tutkuyla birbirine çekilen büyük bir aşkın cevaplarını bu romanda okuyabilirsiniz. Bittiğine üzüleceğiniz bir romanı rafa kaldırırken kahramanlarının aklınızda kalacağından eminiz.

“Farkındaydım kızın halinin, ama ateş saçan masmavi gözleri ve çelimsiz vücudu ile beş adama karşı böyle bir çıkış yapınca, üstelik işkencecisi olmuş beş adama… hayattan ne kadar vazgeçmiş olduğunu gördüm. Ve bu tarif edemediğim şekilde içimi çok acıttı. Kızı kırıp parçalara ayırmış ve tüm dünyasını elinden almıştık. Şimdi de eşek gibi, elimizden geldiğince tamir edecektik.”

 

ALINTILAR:

“Lütfen.” dedim. Sesini sakin tutmaya çalışıyordum ama aynı zamanda da korku baskın geliyordu. “Lütfen canımı acıtma.”

Ah. Acınası replikler. Ama işe yaramak zorundaydı. Neden bu kadar sert davranıyorlardı ki? Melis’e attıkları tekme kızın midesini delmiş olmalıydı. Hem o tekmenin acımasız şiddeti, hem de minibüse savruluşumda sakınılmayan güç ürkmeme sebep oluyordu. İncinmem ya da yaralanmam ile ilgili bir sıkıntıları yoktu belli ki. Bu durumda ölmem ile ilgili de bir sıkıntıları da olmayacaktı. 

***

Ben, Duru Gökdeniz. Hayatımın her anında yalnızlığımla mutlu olan, dışlanmayı kabullenmiş, tüm ömrü cemiyet içerisinde rol yapmak olan ben. Asla kimseye kendini muhtaç etmemiş ben. Şimdi çırılçıplak saklandığım bu yatağın altından içeri birinin girmesi için yalvarabilirdim. Ve içeri girecek kişiye de hayatım boyunca yalvarmadığım kadar yalvarırdım. Sadece beni öldürmesi için. Kafama bir kurşun…

***

“Sen ne yaptığını sanıyorsun?”

‘A. Soğuk füzyonu keşfediyorum. Eğer hala keşfedilmediyse, zira filmlerde ha bire keşfediyorlar gerçekle efsane birbirine girdi.

B. Bayan Hayd olmak için iksir geliştiriyorum.

C. Nötron bombası hazırlıyorum.

Ay dur. Şimdi aklıma geldi. ‘

“Krep yapıyorum” dedim neşeli iç sesime ayak uydurarak. 

 

TEMİN EDEBİLECEĞİNİZ LİNKLER

http://www.okuoku.com/kitap/intikamin-sirri-oyku-odabas-kanneci-259929.html

http://www.kitapyurdu.com/kitap/intikamin-sirri/355136.html&filter_name=%C3%96yk%C3%BC%20Odaba%C5%9F

http://www.dr.com.tr/Kitap/Intikamin-Sirri/Oyku-Odabas-Kenneci/Edebiyat/Roman/Korku-Gerilim/urunno=0000000623158